FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy ekspresowa sprzedaż nieruchomości jest dla mnie bezpieczna?
Nasza firma dysponuje środkami na zakup nieruchomości niezależnie od dnia tygodnia czy innych okoliczności. Dlatego powierzenie nam transakcji jest w pełni zabezpieczone, gwarantujemy przekazanie pieniędzy w gotówce, gdyż eliminujemy w ten sposób zbędne formalności. Wiemy jak trudno jest podjąć decyzję o sprzedaży mieszkania, zdajemy sobie również sprawę z naglących potrzeb naszych klientów. Działamy tak, aby maksymalnie uprościć transakcję, nie pozostawiając miejsca na niedomówienia, braki formalne czy problemy z płynnością finansową.
Czy można można spotkać się osobiście z przedstawicielem Skup nieruchomości za gotówkę? Nie mieszkam w centrum miasta/mieszkam poza miastem.
Nasi doradcy i eksperci są do Państwa dyspozycji już od chwili zgłoszenia sprawy poprzez Formularz Ekspresowy lub telefon. Docieramy do klientów w dużych miastach oraz małych miejscowościach. Również lokalizacja Państwa nieruchomości nie jest dla nas kluczowa, ani nie wpływa na przeprowadzenie transakcji. Wystarczy zgłosić się i umówić w korzystnym dla Państwa miejscu, w dogodnym czasie.
Nie jestem pewny/a jakie są obecnie ceny na rynku nieruchomości. Skąd wiem, że nie zostanę oszukany/a?
Wiedzę o rynku nieruchomości gromadzimy już od wielu lat, stale obserwujemy tendencje sprzedażowe oraz przepisy prawa. Wyceniamy nieruchomości do sprzedaży nawet na 90% wartości rynkowej, biorąc pod uwagę szereg czynników wpływających na cenę mieszkania lub lokalu użytkowego. Kontakt z naszym doświadczonym zespołem rozwieje wszystkie Państwa wątpliwości i zagwarantuje najbardziej korzystne rozwiązanie kwestii skupu nieruchomości.
Nie mam konta w banku. Czy muszę je założyć, żeby otrzymać pieniądze od Skup nieruchomości za gotówkę ?
Nie ma takiej potrzeby. Nasza firma z powodzeniem działa w modelu gotówkowym. Jesteśmy w stanie wypłacić pieniądze w gotówce bezpośrednio naszym klientom. W ten sposób zapewniamy Państwu dostęp do środków na oczekujące zobowiązania, nagły wydatek czy nieplanowany wyjazd. Dzięki skupowi nieruchomości w gotówce to do Państwa należy decyzja o tym, jak zagospodarować pieniądze.
Jaki jest czas od decyzji o kupnie przez Skup nieruchomości za gotówkę mojej nieruchomości, do wypłaty pieniędzy?
Ekspresowy skup nieruchomości zasługuje na swoją nazwę! Konkurencja na rynku jest duża, dlatego podwyższamy nasze standardy i oferujemy wypłatę gotówkową już w 24h od kontaktu z naszą firmą. Jeśli transakcji towarzyszą zawiłe okoliczności prawne lub bytowe, zobowiązujemy się nie przekroczyć 48h od podjęcia działań. Czas trwania transakcji przyspieszy szybki kontakt z nami poprzez Formularz Ekspresowy lub telefon do naszych ekspertów.
Czy przed kontaktem z Skup nieruchomości za gotówkę muszę uzyskać opinię prawnika/dokumenty z sądu?
Dokumenty wymagane przy skupie nieruchomości to przede wszystkim podstawa własności, czyli numer Księgi Wieczystej domu lub mieszkania (ten możemy uzyskać w sądzie właściwym lokalnie), akt notarialny nabycia mieszkania lub postanowienie o nabyciu spadku. Podczas spotkania z jednym z naszych ekspertów, oprócz dowodu osobistego, może okazać się konieczne uzyskanie kilku zaświadczeń (o ewentualnych zaległościach w czynszu, o osobach zameldowanych w nieruchomości, o postępowaniu spadkowym). Aby przygotować zestaw dokumentów prosimy skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez Formularz Ekspresowy. Zadbamy o to, abyście Państwo w możliwie najbardziej uproszczony sposób zajęli się dokumentacją nieruchomości. Obecność prawnika nie jest konieczna przy sprzedaży nieruchomości, z naszej strony oferujemy porady prawne i asystę notariusza – za co nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.
Wyjeżdżam niedługo z Polski. Czy jestem potrzebny/a przy dodatkowych sprawach po sprzedaży nieruchomości?
Dokładamy starań, aby nasi klienci w bezproblemowy sposób uporali się ze sprzedażą nieruchomości, dlatego ograniczamy formalności i korzystamy z asysty doświadczonego notariusza. Jeśli sytuacja prawna mieszkania lub lokalu użytkowego okaże się skomplikowana, będziemy prosić o pozostawienie do siebie kontaktu – na wypadek konieczności podjęcia dodatkowych kroków. Pamiętajmy, że przebywając za granicą można wystosować upoważnienie dla osoby będącej w Polsce, która może zająć się kompletowaniem dokumentów lub stawić w urzędzie. Zdarza się to niezmiernie rzadko, dlatego podejmując decyzję o sprzedaży nieruchomości mogą Państwo swobodnie dysponować swoim czasem i planować następne kroki życiowe.
Czy można sprzedać mieszkanie lub lokal użytkowy za gotówkę w imieniu małoletniego dziecka lub wychowanka?
Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu dziecka (w wyniku nabycia spadku, darowizny, udziałów w nieruchomości), to czynność wykraczająca poza tzw. zwykły zarząd majątkiem. Zwykły zarząd majątkiem dziecka sprawują jego rodzice/prawni opiekunowie, jednak w tym przypadku na sprzedaży nieruchomości zezwolić musi sąd. Każde z rodziców może wnioskować do sądu o pozwolenie na rozszerzenie zarządu majątkiem dziecka, prawdopodobnie będą oni wysłuchani na rozprawie, choć nie musi do tego dojść. Sprzedaż nieruchomości można przeprowadzić dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia sądu. Należy pamiętać, iż nadrzędną zasadą w prawodawstwie jest dbanie o dobro dziecka.
Kiedy trzeba opuścić nieruchomość/lokal po transakcji z Skup nieruchomości za gotówkę ?
Od momentu podpisania dokumentów notarialnych nieruchomość jest faktycznie sprzedana, jednak czas opuszczenia lokalu to kwestia do indywidualnego umówienia się między kupującym a sprzedającym. Działamy transparentnie i z korzyścią dla klienta, dlatego jesteśmy otwarci na ustalenia personalne, które pozwolą Państwu na znalezienie nowego lokum oraz swobodną przeprowadzkę. Bez względu na tryb sprzedaży oraz sytuację bytową w nieruchomości, staramy się unikać nieporozumień i zapewnić Państwu komfort podczas transakcji.
Jakie dokumenty muszę przygotować, żeby Skup nieruchomości za gotówkę mogło przygotować transakcję?
Kontaktując się z naszymi ekspertami dowiecie się Państwo, jakie dokumenty należy osobiście skompletować, aby transakcja mogła zostać przeprowadzona. Należy przygotować lub uzyskać akt notarialny dotyczący nieruchomości, numer wpisu do Księgi Wieczystej, postanowienia o nabyciu spadku oraz inne. Aby uprościć dla Państwa proces ekspresowego skupu nieruchomości, prosimy o opisanie swojej sytuacji telefonicznie lub poprzez Formularz Ekspresowy. Jeśli wymagane będą stosowne zaświadczenia (np. o zaległościach w czynszu, zameldowaniu lub braku zameldowania lokatorów), poinformujemy o tym niezwłocznie, jako że każdy tryb zbycia mieszkania lub lokalu nieco się różni.
Czy zdarzają się odmowy podjęcia się skupu nieruchomości? Co może zdecydować?
Zdecydowaliśmy już dawno, że będziemy podejmować się nawet najbardziej skomplikowanych przypadków sprzedaży nieruchomości. Nie cofamy się przed transakcjami skupu mieszkań z trudną sytuacją prawną, lokali do generalnego remontu czy nieruchomości ze służebnościami. Przykładem naszego solidnego modelu postępowania, są chociażby mieszkania obarczone zajęciem komorniczym lub długami konsumenckimi. Podczas wielu lat naszej działalności nie powiedzieliśmy “nie” naszym klientom, gdyż wypracowaliśmy bezpieczne i gwarantowane mechanizmy sprzedaży nieruchomości.
Nie rozumiem zapisów w dokumentach dotyczących nieruchomości. Czy mogę liczyć na wytłumaczenie szczegółów?
Oczywiście! Prowadzimy przejrzyste działania skupu nieruchomości, dlatego korzystamy z porad prawnych i asysty doświadczonego notariusza. Podczas wielu przeprowadzonych transakcji uzyskaliśmy bezcenne doświadczenie i wyczulenie na potrzeby klienta, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Każdemu może przytrafić się trudny moment lub ciężka decyzja do podjęcia. Gwarantujemy pomoc w wyborze jak najlepszego rozwiązania i rozwianiu Państwa wątpliwości natury prawnej, finansowej lub bytowej.
Mam sprawę komorniczą i/lub wierzycieli należności. Czy mogę być pewny/a, że pieniądze ze sprzedaży nieruchomości trafią do mnie?
Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić i poprowadzić sytuację sprzedaży nieruchomości z zadłużeniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak delikatną sprawą są obciążenia komornicze i jak nieprzyjemne sytuacje mogą spotkać naszych klientów. Dzięki sprzedaży nieruchomości, nasi klienci otrzymują pieniądze służące, między innymi, uregulowaniu zobowiązań. Jesteśmy firmą ceniącą transparentność oraz realne wyceny nieruchomości, dlatego negocjujemy kwotę sprzedaży tak, aby mimo zajęcia komorniczego była możliwie korzystna dla sprzedającego. Pamiętajmy, że jeśli zadłużenie zostało wpisane do Księgi Wieczystej nieruchomości, otrzymają Państwo wypłatę pomniejszoną o kwotę należności wobec wierzycieli. Liczymy na dobrą wolę wszystkich zainteresowanych stron podczas ekspresowego skupu nieruchomości.
Kliknij i oceń
[Łącznie: 0 Średnia: 0]
Call Now Button