Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Chyba każdy wystawiając mieszkanie na sprzedaż, oczekuje jak najszybszej sprzedaży. Jednak ile wynosi czas optymalny na zawarcie ostatecznej umowy, a po jakim czasie możemy myśleć, że trwa to za długo? W tym artykule pochylimy się nad tym jak sytuacja sprzedaży nieruchomości, wygląda w stolicy.

Od czego zależy czas sprzedaży mieszkania?

Oczywiście to jak długo będzie trwać sprzedaż naszej nieruchomości, ma wpływ wiele czynników. Pierwszą cechą, na którą zwracają uwagę osoby poszukujące nowego lokum jest lokalizacja. Długi dojazd do centrum miasta i brak rozwiniętej komunikacji miejskiej oraz infrastruktury drogowej, często są powodem na odrzucenie nieruchomości już na wstępie. Jeśli chodzi natomiast o nieruchomości w centrum miasta, wiele osób odrzuca je z powodu hałasu, czy częstych korków. Istotną wadą może być również mieszkanie na wysokim piętrze bez windy, czy zaniedbana klatka schodowa lub całe osiedle. Jednak podstawową przyczyną, przez którą sprzedaż mieszkania może się znacznie wydłużać jest zawyżona cena. Wielu sprzedających wystawia nieruchomości po zawyżonej cenie, aby zawierała spory margines do negocjacji. Co często doprowadza do odrzucenia oferty przez kupującego już na starcie, ponieważ uznaje ją za zbyt drogą. 

Sprzedaż w Warszawie jest trudniejsza, czy łatwiejsza?

Każdego roku ilość mieszkańców stolicy, znacząco się zwiększa, co idzie w parze z ilością osób, które chcą kupić tu nieruchomości. Jeśli chodzi o rynek wtórny mieszkań, szczególnie tych droższych, ich sytuacja jest trochę trudniejsza. Muszą one konkurować z różnorodną ofertą deweloperów. 

Średni czas trwania sprzedaży

Jest to ciężkie do oszacowane, właśnie przez występowanie wielu czynników, które wpływają na atrakcyjność nieruchomości. Każde mieszkanie jest inne i trudno porównywać stare mieszkania z najnowszymi i te stojące w centrum, do tych na obrzeżach miasta lub z nieciekawym sąsiedztwem. Średni czas sprzedaży mieszkania w Warszawie na rynku wtórnym wynosi około 4,5 miesiąca. Coraz popularniejszym rozwiązaniem, które zapewni szybszą sprzedaż nieruchomości, jest zwrócenie się o pomoc do pośrednika. Bardzo dobrze znają oni rynek i często mają bazę klientów szukających mieszkania o konkretnych cechach, a może akurat takiego jak nasze. Dodatkowo często oferują również wykonanie profesjonalnych zdjęć naszego mieszkania, aby przykuwało uwagę na portalach internetowych. Pośrednicy wiedzą też jak przekonać klienta i jak pokazać mieszkanie z jak najkorzystniejszej strony. 

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button