Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Warszawa to od lat miasto z najdroższymi mieszkaniami w kraju. Do stolicy przyciągają możliwości na rynku pracy, uczelnie wyższe oraz lepsze warunki życia. Z drugiej strony gro rodzimym Warszawiaków wyjeżdża z miast, by osiedlić się w strefie podmiejskiej. Wszyscy oni funkcjonują na stołecznym rynku nieruchomości. Sprawdźmy zatem, ile warto jest mieszkanie w Warszawie.

Rynek mieszkaniowy w Warszawie

Rynek nieruchomości w Warszawie jest największym rynkiem w Polsce – zarówno pod względem ilości mieszkań, jak i zróżnicowania oferty. Na portalach ogłoszeniowych bez trudu można znaleźć niewielkie mieszkania, których metraż nie przekracza 20 metrów, jak ponad 100-metrowe apartamenty.

Cena mieszkań w Warszawie sukcesywnie rosną od lat, a uśredniona cena jednego metra już dawno przekroczyła 10 000 złotych. To wynik, który sprawia, że nieruchomości na stołecznym rynku należą do najdroższych w Polsce – zaraz obok Trójmiasta.

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

Cena mieszkania w Warszawie, podobnie jak w innych miastach, zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście lokalizacja. Im bardziej prestiżowa dzielnica tym wyższa stawka za metr kwadratowy nieruchomości. I tak średnia cena w Śródmieściu (dane z początku 2021 roku) przekracza 14 000 złotych za metr. Niewiele mniej kosztują mieszkania na Żoliborzu, Woli oraz Wilanowie, gdzie za metr mieszkania trzeba zapłacić ponad 11 000 złotych. Oznacza to, że 50-metrowe mieszkanie na Wilanowie kosztuje ponad 500 000 tysięcy złotych.

Na drugim biegunie, wśród najtańszych dzielnic w Warszawie znajdziemy Rembertów, gdzie cena jednego metra kwadratowego wynosi około 7200 złotych (dane z początku 2021 roku). Oznacza to, że za 50-metrowe mieszkanie zapłacimy tam około 360 000 złotych, czyli około 150 000 mniej niż na Wilanowie – różnica jest więc ogromna.

Ceny mieszkań w Warszawie – rynek pierwotny vs wtórny

Rynek mieszkaniowy w Warszawie zaliczamy do rynków szybko rozwijających się. Prężnie działa na nim kilkunastu deweloperów, którzy regularnie rozpoczynają nowe inwestycje mieszkaniowe – zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i komercyjnym. W sumie na jeden kwartał 2020 roku przypadało średnio ponad 320 nowych inwestycji deweloperskich oddanych do użytku.

Równie rozbudowany jest rynek wtórny, który dodatkowo wyróżnia się ogromną różnorodnością – od mieszkań w starych kamienicach po domy. Jak się okazuje, ceny na nim są wyższe niż w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button