Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Właściciel może chcieć sprzedać mieszkanie z różnych powodów. Czasem chodzi o zamianę lokalu na większe lub mniejsze, czasem pilnie potrzebuje gotówki, by pokryć bieżące wydatki. Niezależnie od tego, czy sprzedawca korzysta z pomocy agencji lub skupu nieruchomości za gotówkę, warto pamiętać o kilku zasadach dotyczących sprzedaży. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą korzystnie wpłynąć na transakcję. Jak najlepiej przygotować się do sprzedaży mieszkania?

1. Zadbaj o czystość

Pierwsze wrażenie ma znaczenie. Zachowanie czystości może przyczynić się do sukcesu transakcji. Powszechnie uważa się, że skup nieruchomości za gotówkę to jedyne rozwiązanie na nieruchomości z trudną sytuacją prawną, z komornikiem lub do remontu. I jest to oczywiście prawda. Ale nawet korzystając z usług szybkiego skupu warto pamiętać, że mieszkanie zagracone, gdzie panuje bałagan, może uzyskać niższą cenę. Uporządkowanie rzeczy, odkurzenie, wyniesienie popsutych i niepotrzebnych bibelotów to pierwszy krok do sukcesu. Można także o krok dalej – pomalować i odświeżyć ściany, najlepiej na neutralny kolor.

2. Zapach

Czasem zapominamy o tym, że równie istotny, co wygląd mieszkania, jest jego… zapach. Choć wydaje się to nieco osobliwe, zmysł powonienia ma znaczący wpływ na decyzje, które podejmujemy. Przed wizytą kupującego warto przewietrzyć mieszkanie, a także rozpylić jakiś miły zapach. Oprócz zapachów w sprayu można sięgnąć po tradycyjne rozwiązania: kilka kropel olejku eterycznego podgrzać w piekarniku lub rozłożyć świeże liście mięty.

3. Mniej znaczy więcej

Popsuty sprzęt audio-wideo, niedziałająca pralka, a może zagracony pokój? Mniej znaczy więcej. Przed wizytą kupującego upewnij się, że drobne usterki nie wpłyną negatywnie na wycenę mieszkania oraz, że niepotrzebne rzeczy znikną z pola widzenia.

3. Zdjęcia

Jeżeli sprzedajesz nieruchomość w internecie, dobrej jakości zdjęcia na pewno zwrócą większą uwagę kupujące.
Ponad to, fotografie powinny się także znaleźć w dokumentach sprzedażowych mieszkania. Zdjęcia powinny przedstawiać wnętrze mieszkania z uwzględnieniem wszystkich pomieszczeń.

4. Dokumenty

Zdarza się, że sprzedając mieszkanie jego właściciele zapominają o jednym z najważniejszych elementów, który może przyspieszyć transakcję. Jeżeli pilnie potrzebujesz gotówki i chcesz szybko sprzedać mieszkanie, cały proces pójdzie szybciej, gdy skompletujesz odpowiednią dokumentację. Należy pamiętać o swoich danych osobowych, numerze księgi wieczystej oraz dodatkowych dokumentach w zależności od rodzaju nieruchomości.
W zależności od sytuacji prawnej mieszkania możliwe, że potrzebne będę zaświadczenia o niezaleganiu z czynszem bądź wysokości zadłużenia.

Pamiętaj, że transakcja powinna odbywać się w obecności notariusza.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button