Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

W rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Profesjonalni agenci nieruchomości doskonale znają rynek. Posiadają specjalistyczną wiedzą, a także wiedzą, gdzie rzeczywiście warto szukać i zamieszczać ogłoszenia. Mają również dostęp do dodatkowych baz danych i kontaktów wypracowanych przez lata doświadczeń. Korzystanie z usług pośredników jest także dużo bezpieczniejsze i gwarantuje pewność dokonania transakcji zgodnej z przepisami prawnymi.

Sprzedaż mieszkania bez pośrednika może być korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób, którzy chcą zaoszczędzić na prowizji. Konieczne jest jednak dobrze przemyślane działanie i odpowiednie przygotowanie. W tym artykule przedstawiamy kroki, które pomogą Ci sprzedać mieszkanie samodzielnie, bez angażowania pośrednika, a także udzielamy przydatnych wskazówek .

Najważniejsze jest 5 kroków, aby sprzedać mieszkanie bez pośrednika:

 1. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży:

Dobrze zaprezentowane mieszkanie jest bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Klienci nie chcą oglądać Twoich prywatnych i intymnych rzeczy. Warto mieć szacunek do potencjalnego oglądającego i zaprezentować mu mieszkanie tak by nie czuł się zażenowany czy zawstydzony, widząc zbyt prywatne rzeczy. Ważny jest również porządek. Nie prezentuj mieszkania jednocześnie, gotując obiad czy robiąc pranie. Napraw drobne usterki, odśwież ściany i popraw wygląd wnętrza.

 1. Wycena mieszkania:

Określ realistyczną cenę swojego mieszkania. Skonsultuj się z lokalnymi ekspertami lub wykonaj badanie rynku nieruchomości, aby ustalić konkurencyjną cenę. Uwzględniaj lokalizację, stan mieszkania i inne czynniki. Pamiętaj, że ceny widziane na portalach internetowych to ceny ofertowe. Nie sugeruj się najwyższą ceną, a wyciągnij średnią z ofert w tej samej lokalizacji, metrażu, roku budowy i stanie technicznym. Pamiętaj, że mieszkania usytuowane na wysokich piętrach w blokach bez windy są mniej pożądane a tym samym powinny stosunkowo mieć niższą cenę.

 1. Stworzenie atrakcyjnego ogłoszenia:

Redagując ogłoszenie, postaraj się, aby zawierało ważne informacje o mieszkaniu. Podaj takie jak informacje jak metraż, liczba pokoi, lokalizacja, wyposażenie, dodatkowe. Wyróżnij najważniejsze cechy mieszkania, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Pamiętaj, że to ogłoszenie powinno być czytelne i zwięzłe.

 1. Promocja ogłoszenia w internecie:

Wykorzystaj portale ogłoszeniowe, takie jak Otodom, Morizon, czy Gratka, aby opublikować ogłoszenie. Dodatkowo skorzystaj z mediów społecznościowych, grup i forów tematycznych, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych nabywców.

 1. Zdjęcia wysokiej jakości:

Dodaj do ogłoszenia wysokiej jakości zdjęcia, które dobrze ukazują każde pomieszczenie mieszkania. Dobre jakościowo zdjęcia przyciągają uwagę i zwiększają szanse na zainteresowanie potencjalnych nabywców. Unikaj przyciemnionych lub rozmazanych fotografii. Nie rób zbyt dużego retuszu, który zakłamuje rzeczywistość. Klienci, przychodząc na prezentacje będą czuli się oszukani.

 1. Opis nieruchomości i słowa kluczowe SEO:

Twórz opis mieszkania, który jest szczegółowy, atrakcyjny i zawiera ważne informacje. Użyj słów kluczowych związanych z lokalizacją, cechami mieszkania, takimi jak „mieszkanie na sprzedaż”, „lokalizacja”, „metraż”, „pokój”, „balkon”, „garaż” itp. Zadbaj o to, aby treść była wartościowa i łatwa do przeczytania.

 1. Odpowiedzi na zapytania i prezentacje:

Bądź gotowy na zapytania potencjalnych nabywców. Udzielaj jasnych odpowiedzi na pytania, zapraszaj na prezentacje mieszkania i udostępniaj więcej informacji na temat nieruchomości.

 1. Współpraca z profesjonalistami:

Pamiętaj, że współpraca z profesjonalistami, takimi jak prawnicy specjalizujący się w transakcjach nieruchomości czy rzeczoznawcy majątkowi, może pomóc w sprzedaży nieruchomości.

9. Przygotowanie dokumentacji

Zależnie od stanu prawnego Twojej nieruchomości, musisz przygotować odpowiednie dokumenty do sprzedaży. Konieczne będą informacje odnośnie do salda, braku zaległosi w opłatach oraz zaświadczenie o braku osób zameldowanych. Nie szukaj informacji w internecie tylko, skontaktuj się z lokalnym notariuszem. Decydując się na sprzedaż mieszkania bez pośrednika, sam musisz zadbać o skompletowanie wymaganych dokumentów.

Jak szybko sprzedać mieszkanie bez pomocy pośrednika?

Sprzedaż mieszkania bez pośrednika może wymagać więcej czasu i wysiłku, ale przy odpowiednim przygotowaniu i skutecznej promocji, jest możliwe osiągnięcie sukcesu. Pamiętaj o monitorowaniu odpowiedzi i dostosowywaniu strategii, aby przyciągnąć większą liczbę potencjalnych nabywców.

Nawet jeśli początkowo jesteśmy pełni nadziei i zapału w samodzielnej sprzedaży mieszkania bez pośrednika cały proces może okazać się trudny. Zamieszczanie informacji o niej, obszerność oferty i liczba portali, na których można zamieścić ogłoszenia, zazwyczaj szybko nas przerasta. Jeśli dodamy do tego konieczność odpowiadania na telefony lub maile dotyczące naszej oferty oraz niekończące się prezentacje niezdecydowanym klientom – szybko okazuje się, że sprzedaż mieszkania bez pośrednika okazuje się czasochłonnym i trudnym procesem.

Jeśli jednak chcesz oszczędzić swój czas i zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania bez pośrednika zapoznaj się z ofertą Ekspresowego skupu nieruchomości
Być może to rozwiązanie okaże się najbardziej korzystne.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

  Call Now Button