Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

7 gwarantowanych wskazówek, jak szybko sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania to zazwyczaj długi i wymagający proces. Może to stanowić problem, zwłaszcza gdy z jakiegoś powodu musisz sprzedać naprawdę szybko. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom.
Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom w normalnej sytuacji?
Z pewnością znacznie przyspieszysz sprzedaż mieszkania lub domu, jeśli wcześniej usuniesz wszystkie wady prawne nieruchomości i prawidłowo ustalisz jej cenę, dokonasz profesjonalnej prezentacji i odpowiedniej promocji oraz wybierzesz jakościowego zainteresowanego
Żaden z tych kroków nie gwarantuje jednak superszybkiej sprzedaży. Jeśli więc chcesz niemal natychmiast sprzedać nieruchomość, na końcu artykułu podajemy dwie wskazówki, które Ci w tym pomogą.

W pierwszej kolejności zajmij się wadami prawnymi

Na początek rozwiąż wszelkie kwestie prawne związane z nieruchomością. Wady prawne mogą opóźnić lub uniemożliwić szybką sprzedaż mieszkania. Upewnij się, że wszelkie obciążenia, udziały współwłasności czy inne problemy prawne są uregulowane. Księga wieczysta nieruchomości to cenna źródło informacji.
Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie musisz przede wszystkim uregulować wszelkie kwestie prawne. Istnieją okoliczności, które mogą zrujnować całą sprzedaż mieszkania lub przynajmniej znacząco ją spowolnić. Okoliczności te stanowią wady prawne nieruchomości.
Pod tym określeniem można ukryć np. fakt, że posiada się jedynie udział współwłasności w nieruchomości, na nieruchomości jest obciążenie hipoteczne, granice gruntów się nie zgadzają
część budynki są budowane na czarno lub być może na Twojej działce nie ma drogi dojazdowej.
W księdze wieczystej mogą znajdować się różne obciążenia i wpisy – które jeśli są nieaktualne należy je usunąć.
Rozwiązanie tych wad może więc polegać na tym, że odkupisz pozostałą część udziałów, spróbujesz usunąć obciążenie wprowadzisz do katastru prawidłowe dane o gruncie, uzyskasz odbiór budynki i odkupisz teren, na którym znajduje się droga dojazdowa. Wszystko to może zająć dość dużo czasu i może zrujnować nawet uzgodnioną już sprzedaż
Aby wykryć te wady z pewnością pomoże Ci zapoznanie się z wpisami księgi wieczystej nieruchomości.

Co zawiera księga wieczysta

Tutaj znajdziesz wszelkie dane odnośnie właścicieli – ważną kwestią jest uaktualnienie danych jeśli jesteś nowym właściciel. Taka sytuacja jest możliwa gdy nabyłeś nieruchomość w spadku, w drodze darowizny. Dane te nie aktualizują się automatycznie. Należy złożyć odpowiedni wniosek do sądu wieczysto-księgowego i ujawnić siebie jako właściciela
Jak określić cenę rynkową nieruchomości do szybkiej sprzedaży mieszkania
Przy sprzedaży mieszkania czy domu zasadniczy wpływ ma prawidłowe ustalenie ceny rynkowej nieruchomości. Ze względu na wysoką cenę nieruchomości zainteresowane osoby mogą nie wyszukiwać nieruchomości wśród ogłoszeń. Potencjalni klienci zazwyczaj podają górny próg cenowy w wyszukiwarkach na portalach.
Jeśli podasz za wysoką cenę, nawet zakładając ze jest do negocjacji – oferta taka nie pojawi się w wynikach wyszukiwania.
Natomiast jeśli będziesz cały czas obniżać cenę oferty już opublikowanej może to wzbudzić wątpliwości wśród zainteresowanych. W ten sposób niepotrzebnie stracisz czas i potencjalnych nabywców. Dużym błędem jest podawanie zawyżonej ceny zostawiając margines do negocjacji. Oferta z zawyżoną ceną po prostu nie pojawi się w parametrach wybieranych przez klientów ofert. Ustalenie odpowiedniej ceny ma znaczący wpływ na to jak szybko sprzedasz mieszkanie.

Jak zatem prawidłowo ustalić cenę rynkową nieruchomości

Zdecydowanie nie należy ustalać ceny wyłącznie na podstawie cen podobnych nieruchomości w ogłoszeniu. Z ogłoszenia nigdy nie dowiesz się, jak długo nieruchomość jest widoczna i za ile ostatecznie zostanie sprzedana. Poza tym nawet dwa podobne mieszkania przy tej samej ulicy mogą różnić się ceną nawet o kilkadziesiąt tysiecy. Dlatego zdecydowanie zalecamy zasięgnięcie porady przy ustalaniu ceny nieruchomości lub przynajmniej skorzystaj z usługi wyceny nieruchomości . Ta początkowa inwestycja z pewnością się opłaci.

Nie lekceważ przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Oprócz ceny na szybkość sprzedaży wpływ będzie mieć także atrakcyjna prezentacja nieruchomości. Jeśli masz ładne mieszkanie lub dom, ale źle je prezentujesz, nikt nie może się o Tobie dowiedzieć . Nie lekceważ jej. W przeciwnym razie będzie to niepotrzebnie kosztować czas i pieniądze. Mniej zainteresowanych stron często oznacza niższą cenę sprzedaży.
Wbrew pozorom, często popełnianym błędem jest złe przygotowanie do prezentacji. Pamiętaj, aby zachować szacunek do kupujących. Nie narażaj ich na ogłądanie twojej bielizny czy pościeli. Klienci często czują się niekomfortowo w obliczu zbyt intymnych przedmiotów.
Podstawą prezentacji jest wysokiej jakości home staging , czyli w skrócie atrakcyjna modyfikacja wnętrza i elewacji nieruchomości. Zwykle dobrym pomysłem jest usunięcie wszystkich widocznych drobnych i większych usterek, pomalowanie, usunięcie starych mebli i niepotrzebnych śmieci. W rezultacie powinno powstać piękne, neutralne i minimalistyczne wnętrze mieszkania lub domu . Jeśli zainteresowani po prostu zakochają się w mieszkaniu lub domu ze zdjęć i będą w stanie wyobrazić sobie w nim swoje dalsze życie.

Profesjonalne zdjęcia i filmy

Drugim istotnym elementem prezentacji są zatem zdjęcia, filmy, a nawet prezentacja internetowa. Im droższe nieruchomości, tym więcej materiałów prezentacyjnych powinieneś mieć. O tym, że zdjęcia powinny być profesjonalne, nie trzeba nawet mówić . Zaletą wideo jest to, że w łatwy i szybki sposób może przekazać przyjemne wrażenia z nieruchomości i jej otoczenia. Dobrym pomysłem jest także zaoferowanie klientom możliwości zwiedzania 3D za pomocą specjalistycznego programu.
Statystycznie atrakcyjna prezentacja przyspiesza sprzedaż nawet dwukrotnie i pozwala na podniesienie ceny nieruchomości o 10-15% . Jeśli więc chcesz sprzedać szybko i po dobrej cenie, zrób wszystko, aby prezentacja była wysokiej jakości.

Zwróć uwagę na promocję nieruchomości

Zasadniczy wpływ na to, czy ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości dotrze do jak największej liczby zainteresowanych, będzie miała także szybkość sprzedaży. Dlatego reklamuj się na najsłynniejszych portalach nieruchomościowych , do których z pewnością należą
https://www.otodom.pl
https://www.olx.pl
https://www.nieruchomosci-online.pl
Pamiętaj, aby nie polegać tylko na jednym z serwisów, dzięki czemu Twoja reklama będzie zawsze na pierwszym miejscu.
W nie zapomnij o sieciach społecznościowych , takich jak Facebook i Instagram. We wszystkich przypadkach Twoja reklama powinna być atrakcyjna, przejrzysta, widoczna i po właściwej cenie rynkowej.

Pamiętaj o sąsiadach – to oni mogą kupić twoją nieruchomość.

Ciekawą opcją jest promocja nieruchomości np. za pomocą baneru reklamowego lub ulotek. Zaletą tej promocji jest to, że kierujesz reklamy do osób, które ją znają i są jej blisko. Kupno pobliskiej nieruchomości do wynajęcia lub dla dzieci oferuje im wiele korzyści i często są skłonni dopłacić.

Wybierz klientów posiadających gotówkę lub wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny

Jeśli wybierzesz zainteresowanego, który nawet nie rozpoczął negocjacji w sprawie kredytu hipotecznego , na pewno opóźnisz sprzedaż o może dwa, trzy miesiące. Już nawet nie mówię o możliwości, że zainteresowany ostatecznie nie dostanie kredytu hipotecznego i będzie można rozpocząć sprzedaż od początku
Należy zatem dać szansę zainteresowanym, którzy mają już wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny Jeszcze lepiej wybierać tych, którzy mają pieniądze w gotówce . Nic już wówczas nie stoi na przeszkodzie podpisaniu umowy, złożeniu do rejestru gruntów wniosku o przepisanie nieruchomości i złożeniu pieniędzy przez zainteresowanego w skrytce depozytowej.
Jeśli jednak masz tylko potencjalnych klientów, którzy nie mają wstępnie zatwierdzonych kredytów hipotecznych, zalecamy przynajmniej zalecenie im natychmiastowego znalezienia doradcy hipotecznego. Jej usługi są zazwyczaj bezpłatne, jednak może przyspieszyć i uprościć cały proces zatwierdzania w banku

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom w sytuacji awaryjnej?

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy na sprzedaż mieszkania czy domu nie ma się kilku miesięcy. Być może pilnie potrzebujesz pieniędzy na biznes, jesteś zadłużony a nawet grozi Ci licytacja Twojego mieszkania lub domu. W takim wypadku pomocne będą jedynie usługi takie jak Natychmiastowy Skup Nieruchomości

Skorzystaj z szybkiego skupu nieruchomości

Jeśli wczoraj było już dla Ciebie naprawdę za późno, istnieje usługa Natychmiastowego Skupu Nieruchomości. Dzięki tej usłudze firma od razu kupuje od Ciebie mieszkanie lub dom i przekazuje Ci pieniądze. Często można zgodzić się na zadatek. Zaletą tej usługi jest szybkosć. Drugą zaletą jest to, że firma odkupi od Ciebie nieruchomość nawet z wadami prawnymi (egzekucja, zastaw, obciążenie, długi, służebności itp
Szybka transakcja i możliwość zakupu nawet z wadami prawnymi jest możliwa, ponieważ firma najpierw kupuje nieruchomość dla siebie. Reguluje stan prawny i a dopiero potem szuka nabywcy. Bierze zatem na siebie całe ryzyko sprzedaży i dlatego cena zakupu jest niższa od ceny rynkowej. Firmy które kupują bezpośrednio płatności dokonują ze środków własnych, mają zespół prawników i specjalistów od sprzedaży. W takiej sytuacji należy jednak zweryfikować firmę. Na rynku pojawia się wiele podmiotów, które oferują szybą sprzedaż ale często są to w zasadzie pośrednicy. Sprawdź opinie w Internecie lub skorzystaj z poleceń. Wśród zweryfikowanych firm, które mają dobrą opinie i są wiarygodne można wymienić:
https://www.skupnieruchomoscipolska.pl
https://www.citiestate.pl
Szybki skup jest szczególnie korzystny, gdy naprawdę szybko potrzebujesz pieniędzy, na przykład na działalność gospodarczą lub inwestycję. Ale może Cię też uratować w sytuacji, gdy grozi Ci egzekucja, co wiąże się z wysokimi opłatami, czy np. przymusowa licytacja nieruchomości, w której za nieruchomość dostajesz zazwyczaj niższą cenę, płacąc koszty sądowe i komornicze. Więcej na ten temat pisaliśmy już w artykule https://skupnieruchomosci.eu/skup-nieruchomosci-warszawa/

Spróbuj sprzedać nieruchomość z możliwością wynajmu

Ostatnią opcją w sytuacji, gdy wczoraj było już za późno, jest usługa sprzedaży nieruchomości z możliwością dalszego wynajmu. Firma inwestycyjna odkupi od Ciebie nieruchomość za ustaloną cenę Z uzyskanych pieniędzy spłacasz swoje długi , a firma nadal pozwala Ci mieszkać w nieruchomości jako najemca . Gdy tylko poprawi się Twoja sytuacja finansowa, będziesz mógł odkupić nieruchomość. Zwykle okres wykupu wynosi maksymalnie pięć lat, gdy kupujesz nieruchomość za wcześniej ustaloną kwotę.
Usługa przeznaczona jest dla tych, którzy mają długi i problemy finansowe, ale nie chcą stracić majątku i wierzą, że ich sytuacja poprawi się w ciągu kilku lat.
Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania przejrzyj jakie wskazówki możesz wdrożyć w swojej sytuacji. Jeśli przygotujesz się do procesu sprzedaży kompleksowo, z pewnością znajdziesz sposób na szybką sprzedaż mieszkania.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button