Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Licytacje komornicze to dla wielu okazja, aby tanio kupić nieruchomość. Może zdarzyć się, że nowe mieszkanie zostało sprzedane z lokatorami. Zamiast długiego i kosztownego procesu eksmisji można skorzystać z usług firm skupujących nieruchomość za gotówkę.

Licytacja komornicza – jak to się odbywa?

Po zajęciu nieruchomości przez komornika jej sprzedaż na licytacji musi zostać ogłoszona w budynku sądowym i w lokalu organu gminy, w dzienniku danej miejscowości oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Wartość licytowanej nieruchomości do licytacji wynosi ¾ ceny w pierwszym terminie licytacji i 2/3 w drugim o ile nieruchomość nie zostanie wylicytowana przy pierwszym przetargu. Cenę nieruchomości szacuje komornik.

Licytacja komornicza jest powszechnie dostępna i może w niej wziąć udział każdy, kto uiści rękojmię w wysokości 10% oszacowania. Są jednak pewne ograniczenia. W licytacji nie może brać udziału dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji (przepis art. 8672 kpc).
Aby przeprowadzić przetarg wystarczy zgłoszenie jednego licytanta.

Licytacja odbywa się w budynku sądu i zgodnie z przyjętymi normami: prowadzący wywołuje cenę początkową, a chętni zgłaszają propozycje. Każda wyższa cena przebija poprzednią. Gdy nowa cena nie zostaje przebita komornik po trzykrotnym jej wywołaniu przybija i zamyka przetarg.

Nowy nabywca ma obowiązek uiścić zapłatę natychmiast po przybiciu. Pozostałą kwotę nabywca musi uiścić do godziny dwunastej następnego dnia.

Licytacja komornicza a skup nieruchomości za gotówkę

Licytacje komornicze to dla wielu okazja, aby tanio kupić nieruchomość. Niestety, ale może zdarzyć się, że nowe mieszkanie, kamienica, lokal mają lokatorów. Nieraz zdarza się, że osoby zamieszkujące nowo nabytą nieruchomość sprawiają problemy, unikają płacenia czynszu. Właściciel może wejść na drogę sądową celem eksmisji, ale jest to proces długi i niezwykle kosztowny (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych). Skup nieruchomości za gotówkę to również rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć licytacji komorniczej. W zamian za nieruchomość zadłużony właściciel otrzymuje żywą gotówkę nawet w 24 godziny. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów warto oddać sprawę profesjonalistom. Firmy skupujące nieruchomość za gotówkę – w tym nasza – udźwigną koszta związane z długim procesem sądowym.

Skup nieruchomości za gotówkę – sposób na pozbycie się długów

Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie. Działamy w każdym dużym mieście.. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc każdemu, kto znalazł się w trudnej sytuacji materialnej. Zapewniamy rzetelną wycenę nieruchomości.
Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz uniknąć licytacji komorniczej, sprzedać mieszkanie z problematycznymi lokatorami lub chcesz rozwiązać trudną sytuację materialną.

Skup nieruchomości za gotówkę to Twoja szansa na nowe życie bez długów.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button