Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Sprzedaż mieszkania czy innej nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia związana jest z koniecznością opłacenia podatku dochodowego w wysokości 19%. Tegoroczna nowelizacja przepisów wprowadza zmiany, które mogą być korzystne dla wielu właścicieli. To szczególnie dobra wiadomość dla tych, którzy od dawna przymierzali się oni do sprzedaży nieruchomości. Jest to także okazja na skorzystanie z ofert skupu nieruchomości za gotówkę.

Nowelizacja przepisów podatkowych dla spadkobierców, rozwodników i wdowców

Nowe przepisy mówią o tym, że zwolnieni od podatku dochodowego są ci, którzy nieruchomość odziedziczyli minimum 5 lat przed tym, gdy został przyznany im w spadku. Pięcioletni okres ma być liczony od daty nabycia nieruchomości przez spadkodawcę.

Z nowelizacji przepisów mogą skorzystać też rozwodnicy i wdowcy. Do tej pory od dnia śmierci małżonka lub podziału wspólnego majątku trzeba było liczyć 5 lat. Dzięki nowym przepisom mogą oni sprzedać nieruchomość w ciągu 5 lat od daty jej nabycia.

Nowe zasady odnoszą się do roku podatkowego 2019. Oznacza to, że już obowiązują, a nieruchomość można sprzedać. Jeżeli właściciel pilnie potrzebuje pieniędzy może skorzystać z ofert skupu nieruchomości za gotówkę.

Sprzedaż nieruchomości a skup nieruchomości za gotówkę

Zmiana w przepisach to korzystna informacja dla właścicieli, którzy z różnych powodów chcą sprzedać swoją nieruchomość. To również szansa dla tych, których mieszkanie, lokal, działka czy inne nie mają szansy na rynku pierwotnym. Jeżeli nieruchomość jest w złym stanie, ma skomplikowaną sytuację prawną lub jest zadłużona, to oczekiwanie na kupca może się trwać miesiącami, a nawet latami. W tym czasie nieruchomość straci na wartości.

Co zrobić, aby uniknąć piętrzących się problemów, jakie niesie za sobą utrzymywanie niechcianej nieruchomości? Jak sobie poradzić z rosnącymi długami? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skup nieruchomości za gotówkę.

Nasza firma świadczy usługi skupu na terenie całej Polski, w tym w Warszawie, Krakowie i innych dużych miastach. Kupujemy nieruchomości w każdym stanie, transakcje zamykamy nawet w 24 godziny. Możesz liczyć na nasz profesjonalizm i zaangażowanie.
Skontaktuj się z nami i zacznij nowe życie.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button