Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Dynamicznie rosnące ceny za wynajem mieszkań w największych polskich miastach, wcale nie zamierzają hamować. Najszybszy z przyrostów można zaobserwować w Krakowie. Aby móc wynająć średniej wielkości lokum znajdujące się pod Wawelem, trzeba będzie przeciętnie wyłożyć średnio o 40% więcej pieniędzy, aniżeli miało to miejsce rok temu. W wypadku niewielkich mieszkań obserwuje się jeszcze większy wzrost. Jak kształtują się zatem ceny w poszczególnych dzielnicach Krakowa? Poniżej prezentujemy ranking.

Stare Miasto – za najlepszą lokalizację trzeba będzie słono zapłacić

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, iż największe ceny za wynajem mieszkania w Krakowie odnotowywane są w obrębie Starego Miasta. Za możliwość mieszkania w samym środku miasta trzeba słono zapłacić. Wynajęcie kawalerki w tej części Krakowa, to miesięcznie koszt 1900 zł, mieszkania dwupokojowego 2400 zł, zaś trzypokojowego 3800 zł.

Grzegórzki – drogo, ale też blisko

Grzegórzki zachęcają osoby chcące wynająć mieszkanie przede wszystkim dzięki znakomitej lokalizacji – niedaleko Starego Miasta. W okolicy nie brakuje również punktów usługowych oraz sklepów, a dzielnica ta bardzo dobrze skomunikowana z każdym miejscem w Krakowie. Grzegórzki zajmują również jednak drugie miejsce w rankingu dotyczącym najdroższych dzielnic Krakowa. Za wynajęcie kawalerki trzeba tam zapłacić średnio 1850 zł, za mieszkanie z dwoma pokojami 2250 zł, zaś lokum trzypokojowe będzie nas miesięcznie kosztowało 3100 zł.

Zwierzyniec – zielono, ale jednak ciągle drogo

Zielony, zlokalizowany nad Wisłą Zwierzyniec jest popularnym miejscem dla studentów, jak również pozostałych osób, które chcą wynająć mieszkanie. Aby móc tam zamieszkać, trzeba jednakże być przygotowanym na duże wydatki. Wynajem kawalerki na Zwierzyńcu, to średnio 1600 zł miesięcznie, mieszkania dwupokojowego 2200 zł, zaś lokum trzypokojowego 2900 zł. Warto również podkreślić, iż w okolicy zlokalizowane są dwa stadiony piłkarskie – podczas odbywających się na nich meczów ta spokojna na co dzień dzielnica może być bardzo głośna.

Dębniki – zielona enklawa niedaleko centrum, ale ceny słone

Dzielnica Dębniki, to spokojny, zielony zakątek zaledwie 15 minut od centrum Krakowa, dlatego też cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób chcących wynająć mieszkanie. Za możliwość zamieszkania w tej atrakcyjnej lokalizacji przyjdzie nam jednakże słono zapłacić. Jest to jedyna dzielnica w Krakowie, w której czynsz za wynajem kawalerki jest wyższy, aniżeli koszt wynajęcia większego lokum – za mieszkanie jednopokojowe zapłacimy aż 3100 zł. Mieszkanie z dwoma pokojami to wydatek na poziomie 2250 zł, zaś z trzema pokojami już 2300 zł.

Czyżyny – komfortowa dzielnica pomiędzy centrum a Nową Hutą

Za sprawą dogodnej lokalizacji między Starym Miastem a Nową Hutą Czyżyny są bardzo popularne wśród najemców z dawnej stolicy Polski. Także pod względem cen dzielnica ta plasuje się między bardzo drogim centrum a znacznie tańszą Hutą. Aby tam zamieszkać, osoba wynajmująca kawalerkę każdego miesiąca będzie musiała poświęcić 1450 zł. Za najem mieszkania dwupokojowego trzeba zapłacić 1850 zł, zaś trzypokojowego 2250 zł.

Podgórze – na pewno nie najtańsze, ale za to klimatyczne

Chętnych na wynajem mieszkania na Podgórzu, zdecydowanie nie brakuje – piękna architektura, bliskość Starego Miasta, niepowtarzalny klimat oraz bogata oferta kulturalna wymienionej dzielnicy przyciągają każdego roku wiele tysięcy osób. Za kawalerkę zapłacimy tam 1600 zł miesięcznie, za mieszkanie dwupokojowe 1950 zł, zaś za trzypokojowe już 2500 zł.

Nowa Huta – Wygodnie, ale nieco dalej od centrum

Chociaż Nowa Huta ciągle jest rozbudowywana i modernizowana, ciągle sporo osób uważa ją za niebezpieczną dzielnicę. Nie jest to słuszne przekonanie, bowiem można tam znaleźć sporo zadbanych, spokojnych osiedli, jak i mieszkania do wynajęcia w korzystnej cenie. Za kawalerkę przyjdzie nam zapłacić 1500 zł miesięcznie, za mieszkanie dwupokojowe 1850 zł, zaś za trzypokojowe 2500 zł.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button