Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Sprzedaż nieruchomości to decyzja niełatwa, podejmowana przy ocenie wielu czynników, przemawiających za i przeciw. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż mieszkania, będzie zależało Ci na szybkim znalezieniu kupca. To jednak nie jest jedyna trudność, z jaką zmagają się właściciele mieszkań na sprzedaż. Czy wiesz, że sprzedaż mieszkania zadłużonego jest nie tylko możliwa, ale może być prawie tak samo łatwa jak sprzedaż nieruchomości bez obciążeń? Aby szybko sprzedać mieszkanie zadłużone, możesz samodzielnie wystawić ogłoszenie o sprzedaży po zaniżonej cenie lub skorzystać z opcji sprzedaży mieszkania przez firmę zajmującą się skupem nieruchomości zadłużonych. Wybierz rozwiązanie, które będzie Ci odpowiadało. Formalności nie są możliwe do załatwienia. 

Mieszkanie zadłużone – jak sprzedać?

Mieszkanie może być zadłużone poprzez zaległości w opłatach czynszowych oraz za media. Może również występować zadłużenie, związane z obciążeniem hipotecznym nieruchomości. Jeśli mieszkanie zadłużone jest poprzez powstałe zaległości, przed finalizacją transakcji właściciel nieruchomości zobowiązany jest pokryć koszty zadłużenia. Można pobrać od kupującego zadatek w wysokości, równej kwocie zadłużenia i opłacić należność przed wizytą u notariusza. Jeśli mieszkanie obciążone jest hipoteką, czyli właściciel nie spłacił jeszcze kredytu hipotecznego, który zaciągnięty został przy zakupie, sprzedaż odbywa się poprzez przelew części należności na konto bankowe, dotyczące spłaty kredytu. Kupujący będzie musiał część kwoty, określającej wartość mieszkania wpłacić na konto banku. Właściciel otrzyma pozostałą kwotę.

Szybka sprzedaż mieszkania z zadłużeniem – skup nieruchomości

W odpowiedzi na złożoność powodów, które dyktują chęć sprzedaży zadłużonych mieszkań powstała oferta skupu mieszkań, objętych obciążeniem finansowym. Skup mieszkań zadłużonych to rozwiązanie, doskonałe w przypadku chęci szybkiej sprzedaży lub uniknięcia kosztów i czasu, związanych z samodzielnym wystawieniem, wypromowaniem, prezentacją oraz załatwianiem formalności. Sprzedający, który otrzymał ofertę pracy za granicą, a w kraju posiada mieszkanie w kredycie może skorzystać z wygodnej opcji skupu mieszkań i pozbyć się przeszkody przed wyjazdem. Ze skupem nieruchomości możliwa jest również sprzedaż mieszkania z długami, spowodowanymi brakiem wpłat. Szybka realizacja przelewu, połączona z ustaleniem terminu podpisania umowy notarialnej pozwoli spłacić zadłużenie i uzyskać u zarządcy zaświadczenie o niezaleganiu, niezbędne u notariusza. 

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button