Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Może się wydawać, że firmy oferujące skup nieruchomości a agencje nieruchomości to jedno i to samo. Różnice są jednak znaczne, zarówno w kwestii obsługi sprzedającego i samej usługi. Skup nieruchomości za gotówkę jest dużo bardziej korzystny w przypadku mieszkań z trudną sytuacją prawną. Ale nie tylko. Jakie jeszcze są różnice? Kiedy najlepiej korzystać z usług poszczególnych firm?

Agencje nieruchomości

Agencje nieruchomości bardzo rzadko są zainteresowane kupnem nieruchomości z problemami prawnymi, z komornikiem czy lokatorem. Nawiązując współpracę a agencją kontakt często odbywa się poprzez jej pośrednika. Za usługi pobierane są dodatkowe opłaty, prowizje, a także dodatkowe koszty, które ponieść musi sprzedawca. W niektórych przypadkach konieczne jest podpisanie umowy na wyłączność. Zdarza się też, że wymagane jest podpisanie umowy na wyłączność. Usługa agencji polega zazwyczaj na wykonaniu zdjęć i zamieszczeniu ogłoszenia. Sam ten fakt nie daje gwarancji, że dana nieruchomość zostanie szybko sprzedana. Oczekiwanie na kupca może trwać dłużej, niż sprzedający by tego oczekiwał, nawet kilkanaście miesięcy.
W sytuacji, gdy właścicielowi nieruchomości zależy na szybkiej transakcji warto skorzystać z usług firm skupujących mieszkania za gotówkę.

Skup nieruchomości za gotówkę

Firmy specjalizujące się w szybkim skupie mają dostęp do gotówki, nie są więc zależne od decyzji banków czy instytucji finansowych. Firmy skupujące mieszkania za gotówkę interesują się nieruchomościami w każdym stanie, niezależnie od sytuacji prawnej. W ramach swoich usług często oferują bezpłatną pomoc prawną.
Zaletą firm oferujących skup nieruchomości za gotówkę jest to, że działają szybko i na korzyść klienta. Na stronie skupu najczęściej podany jest bezpośredni numer do pracownika firmy, który od razu może przyjąć zlecenie i rozpocząć procedurę.

Co jest korzystniejsze: Skup nieruchomości czy agencja?

Jeżeli zależy Ci na błyskawicznej sprzedaży, skup nieruchomości za gotówkę jest właściwym rozwiązaniem. Sprzedający otrzymuje gotówkę błyskawicznie od nawiązania kontaktu z pracownikiem firmy. Firmy oferujące szybki skup nieruchomości mogą sfinalizować transakcję nawet w 48 godziny. Do podpisania umowy dochodzi w obecności notariusza, można więc mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna i legalna.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button