Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Jeżeli właścicielowi nieruchomości zależy na jej sprzedaży do wyboru ma kilka możliwości. Może zamieścić ogłoszenie w internecie, prasie lub skorzystać z usług agencji oraz pośrednika. Jednak te rozwiązania mogą nieść za sobą dodatkowe koszty, uzależnione od prowizji portalu lub agencji. Nie ma również gwarancji, że na daną nieruchomość szybko znajdzie się kupiec. Co jeżeli nieruchomość nie jest w idealnym stanie, ciąży na niej komornik lub jest zadłużona? Wyjściem z sytuacji jest skup nieruchomości za gotówkę.

Skup nieruchomości za gotówkę – na czym to polega?

Skup nieruchomości za gotówkę to rozwiązanie dla tych, którzy szybko i bezpiecznie chcą się pozbyć kłopotliwej nieruchomości. To również wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy właściciele mieszkania, lokalu lub działki pilnie potrzebują gotówki na spłatę zadłużenia lub realizację nowej inwestycji.
Problemy związane z utrzymaniem nieruchomości mogą wynikać z różnych sytuacji, jak nieopłacony czynsz, problematyczny lokator, zły stan nieruchomości.
Z ofert skupu nieruchomości za gotówkę korzystają również ci właściciele, którzy muszą wyjechać i nie mogą pozwolić sobie ponoszenie dalszych kosztów związanych z posiadaniem nieruchomości.
Firmy skupujące nieruchomości za gotówkę zainteresowane są nieruchomościami w każdym stanie, również z trudną sytuacją prawną, z komornikiem, do generalnego remontu. Z oferty mogą skorzystać właściciele nieruchomości, którzy pilnie potrzebują gotówki, by spłacić zadłużenie.
Na popularności zyskuje również skup nieruchomości na dożywocie. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają seniorzy, którzy nie mogą pozwolić sobie na dalsze samodzielne opłacanie czynszu. W zamian za sprzedaż nieruchomości, której są właścicielami zapewnia się im właściwą opiekę, dostarcza żywność, ubrania oraz opał. Właściciel, na którego własność została przeniesiona ma obowiązek sprawić zmarłemu godny pogrzeb. Umowę dożywocia reguluje art. 908 Kodeksu cywilnego.

Skup nieruchomości za gotówkę – czy to się opłaca?

Nieruchomości obciążone hipoteką, z trudną sytuacją prawną lub z komornikiem nie mają na wolnym rynku szans. W takiej sytuacji, skorzystanie z oferty błyskawicznego skupu jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Cała procedura zostaje uproszczona do minimum, a transakcja może zostać sfinalizowana w niecałe 48 godzin. Umowa zostaje podpisana w obecności notariusza, który poświadcza, że transakcja jest legalna i zgodna z prawem.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button