Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Skup udziałów w nieruchomości – na czym polega działanie firm które skupują udziały w nieruchomościach ?

Najczęściej udziały zostają nabyte poprzez podział majątku po rozwodzie lub spadek. Wśród naszych klientów są najczęściej osoby które odziedziczyły spadek z najbliższymi krewnymi. Udziały w nieruchomości to najczęściej pojawiające się wraz z nimi kłopoty. Rzadko otrzymywane są z tego tytułu profity. Często są to obowiązki takie jak partycypacja w kosztach utrzymania obiektu, remonty i opłacanie podatku od nieruchomości. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż udziału w nieruchomości. Udziałowiec uzyskuje gotówkę i pozbywa się problematycznej nieruchomości.

Szybki wykup udziałów, bezpieczna transakcja i szybka gotówka za sprzedaż udziału

Współwłaściciele nie zawsze są zgodni odnośnie kwestii podziału nieruchomości wspólnej. Problemem bywa również administrowanie budynkiem. Sporną kwestią jest również korzystanie czy zajmowanie nieruchomości przez jednego z udziałowców. Jeśli jeden ze współwłaścicieli korzysta z lokalu, problemem jest udostępnienie mieszkania czy domu. Wtedy inni udziałowcy zostają tylko z kosztami, a nie mają posiadania. W wyniku konfliktów osób posiadających udziały w nieruchomości wspólnej budynek stoi pusty i niszczeje. Dlatego oferta skupu udziałów w nieruchomościach za gotówkę jest korzystnym rozwiązaniem. Współwłaściciel pozbywa się problemu i otrzymuje gotówkę a firma zajmuje się procedurą zniesienia współwłasności. Skup udziałów w nieruchomościach za gotówkę oferuje zakup każdego rodzaju nieruchomości. Nasza firma kupuje udziały w nieruchomościach na terenie całego kraju.

Skup udziałów w nieruchomości – wybierz korzystne warunki

Szybka gotówka za sprzedaż udziałów to czasami za mało, aby podjąć decyzję o sprzedaży udziałów w nieruchomości. W przypadku współwłasności ważne jest dalsze postępowanie ze współudziałowcami. Ważne jest zatem aby firma która się tym zajmuje miała doświadczenie w tego typu procesach. Sprzedaż udziału niekompetentnym osobom lub firmom mogą przynieść kłopoty. A to ich przecież klient chce się pozbyć sprzedając udział we współwłasności. Dlatego należy zrobić dokładne rozeznanie. Nasza firma przedstawia jak dokładnie wygląda procedura. Oferujemy skup udziałów w nieruchomościach bez wydania. Dlatego kupujemy udziały bez oglądania nieruchomości. Wiemy, że jest to często niemożliwe. Proces sprzedaży udziałów jest podobny jak przy standardowej sprzedaży – do prawidłowego przeprowadzenia transakcji konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego zgromadzenie wszelkich wymaganych dokumentów. Umówioną kwotę przelewamy na konto.

Skup udziałów spadkowych to pozbycie się kłopotów

Udziały w nieruchomości nabyte przez Klienta drogą postępowania spadkowego generują najczęściej nieporozumienia i konflikty. Często relacje rodzinne psują się, gdy na horyzoncie pojawia się kwestia pieniędzy. Zarządzanie odziedziczoną nieruchomością oraz konieczność ponoszenia kosztów tylko pogłębiają konflikty rodzinne. Można je rozwiązać, odsprzedając swoje udziały. Jako firma skupujemy udziały w nieruchomościach od 2007 roku. Warto rozważyć sprzedaż udziałów w nieruchomości, aby odzyskać spokój i nie generować kosztów.

Nieruchomości w złym stanie technicznym – skup udziałów

Odziedziczone nieruchomości to często budynki wybudowane wiele lat temu. Przez co wymagają kosztownych remontów. Koszt wyremontowanie budynku, szczególnie objętego ochroną konserwatorską jest wysoki. A cała procedura skomplikowana i trudna do przeprowadzenia. Niekiedy może się zdarzyć, że PINB nałoży na właścicieli konieczność wyremontowania budynku. Sytuacja taka może się zdarzyć, gdy nieruchomość stwarza zagrożenie i grozi zawaleniem. Ponadto wiąże się to także z otrzymaniem grzywny. Bardzo często są to wysokie kwoty dochodzące do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka wydaje się beznadziejna, ale taką nieruchomość można sprzedać, albo przeznaczyć na sprzedaż udziały w nieruchomości. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż udziału.

Skup udziałów w nieruchomości zadłużonej

Poza koniecznością remontu i kosztami kolejnym problemem, który można rozwiązać poprzez sprzedaż swoich udziałów w nieruchomości jest jej zadłużenie. Spłata długu i formalności wymagane do zdjęcia hipoteki odstraszają potencjalnych kupców. Nawet jeśli są zainteresowani nabyciem udziału. Firmy i inwestorzy którzy kupują ułamkowe części nieruchomości unikają tych, które są bez władania lub z zadłużeniem. Nasza firma jednak ma doświadczenie w postępowaniu w podobnych sytuacjach, dlatego integralną częścią naszej oferty jest skup udziałów w zadłużonych nieruchomościach. Dlatego z naszej oferty korzystają nie tylko prywatne osoby, ale także firmy, które nabyły udział w nieruchomości. Nasza wiedza prawnicza i wieloletnie doświadczenie pozwala nam rozwiązać najbardziej złożone sytuacje związane z zakupem udziałów w nieruchomościach.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button