Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Życie pod jednym dachem nie zawsze jest łatwe, a z uciążliwym lokatorem może być wręcz torturą. W przypadku trudności z sądowym wyegzekwowaniem własności i niemożliwością porozumienia się z lokatorami pozostaje jedno – sprzedaż nieruchomości z lokatorami.
Wbrew pozorom nie jest to rzadki proceder i jest on zgodny z prawem. Nie ma jednak wątpliwości, że na rynku wtórnym sprzedaż mieszkania z lokatorami nie będzie mieć powodzenia.

W takiej chwili słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm skupujących nieruchomość za gotówkę. Ten sposób jest szczególnie popularny w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice, Toruń, Gdynia, Białystok, Radom.

Skup nieruchomości za gotówkę – rozwiązanie na problematycznego lokatora

Nieruchomość z lokatorem najczęściej nabywa się w drodze licytacjach komorniczych. Cieszą się one powodzeniem, ponieważ ceny są dużo atrakcyjniejsze, niż na rynku pierwotnym. Jednak nowy właściciel nie zawsze jest świadom czekających na niego konsekwencji – do tych zalicza się obecność problematycznego lokatora, czyli takiego, który unika płacenia czynszu, sprawia problemy, zaniedbuje nieruchomość.

Niektórzy właściciele decydują się na wejście na drogę sądową, aby doprowadzić do eksmisji. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić – proces może trwać wiele lat oraz nieść za sobą duże koszty. W przypadku pewnej grupy lokatorów nie jest również możliwy. Istnieje określona grupa osób chronionych, których nie można eksmitować bez zapewnienia lokalu socjalnego.

Osoby z grupy chronionej – czyli jakie?

  • Do grupy osób chronionych zaliczają się:
  • kobiety w ciąży,
  • obłożnie chorzy,
  • bezrobotni,
  • emeryci i renciści,
  • osoby niepełnoletnie, niepełnosprawne i bezrobotne.

Aby uniknąć problemów związanych z utrzymywaniem problematycznego lokatora warto skorzystać z naszej oferty. Skupujemy nieruchomości za gotówkę w każdym dużym mieście (m.in. Warszawa, Kraków, Gdynia, Katowice, Poznań), a całą transakcję zamykamy nawet w 24 godziny.

Skup nieruchomości za gotówkę o szybki i bezpieczny sposób na odzyskanie pieniędzy. Skontaktuj się z nami, a my rozwiążemy Twoje problemy.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button