Masz pytania? Zadzwoń +48 500 556 444

Sprzedaż mieszkania to bardzo poważna decyzja, do której trzeba się właściwie przygotować. Od wystawienia ogłoszenia do finalizacji transakcji jest długa droga. Warto więc zwrócić uwagę na problemy, które mogą sprzedającemu uprzykrzyć życie.

Cena

Podstawową trudnością przy sprzedaży mieszkania może być… sprzedaż mieszkania. Oczekiwanie na kupca może trwać miesiącami, a i tak nie ma pewności, czy za nieruchomość otrzymamy żądaną cenę. Dlaczego tak się dzieje?
Czasem największą pułapką sprzedający zastawia sam na siebie. Zawyżona wartość nieruchomości względem aktualnej sytuacji na rynku, podkoloryzowany opis, fałszowanie informacji na temat stanu prawnego mieszkania – to wszystko może zniechęcić kupca. Jeżeli sprzedający ma problem ze znalezieniem chętnego na nieruchomość – warto skorzystać z usług firm skupujących mieszkanie za gotówkę.

Umowa to podstawa

Przy sprzedaży mieszkania należy pamiętać o tym, że umowa powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego, a całość powinna zostać poświadczona przez notariusza. Umowa zawarta w innej formie (np. zwykłej pisemnej) jest nieważna.

Zbędne rachunki

Aby uniknąć przykrych niespodzianek należy pamiętać o rozwiązaniu umów z dostawcą energii, gazu, mediów oraz innych. Ten drobny szczegół może uprzykrzyć sprzedającemu i nastręczyć wielu kłopotów nowemu nabywcy.

Dodatkowe trudności

Mieszkanie, które sprzedajemy może nie być atrakcyjne pod względem lokalizacji, na której się znajduje. Co można więc zrobić, aby zachęcić potencjalnego kupca?
Jeżeli kupujący przekroczy próg Twojej nieruchomości, pamiętaj, aby wyeksponować jej zalety. Jeżeli wizyta odbywa się w słoneczny dzień, warto odsłonić okno, by wpuścić do środka naturalne światło. Wpuść do pomieszczenia trochę powietrza, zadbaj o czystość.

Innym problemem, który spędza sen z powiek właścicielom nieruchomości jest podatek od jej sprzedaży. Środki otrzymane z transakcji zaliczane są do źródła przychodu, który należy uwzględnić w zeznaniach podatkowych. Warto o tym pamiętać przy wypełnianiu rozliczenia.

Przed przystąpieniem do sprzedaży należy zbadać sytuację prawną nieruchomości.
Jeżeli wiesz, że Twoja nieruchomość może nie być dla kupującego atrakcyjna lub jest obciążona różnymi prawnymi problemami, warto zastanowić się nad pomocą oferowaną przez profesjonalistów. Najlepsze rezultaty można osiągnąć korzystając z ofert firm, które zajmują się skupem nieruchomości za gotówkę. Transakcje przeprowadzone w ten sposób są bezpieczne i uczciwe. Otrzymaną pomoc finansową można przeznaczyć na spłatę długów lub inne, dowolne cele. Pieniądze można otrzymać błyskawicznie, nawet w 48 godziny.

Darmowa  Wycena

Opisz swoja nieruchomość


    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania oferty.

    Call Now Button